23. dubna 2020

Metabolic Balance 3. fáze 5. měsíc

Píše se rok 2020. 12. února to bude půl roku, od zahájení mé Metabolic Balance cesty. Leden je obecně měsíc, kdy se dávají různá předsevzetí, pokud bych to mělo být něco u mě, tak rovnováha - balance - aequilibrium. Někdo se do rovnováhy dostane prostřednictvím disciplíny, bohužel u mě to platí opačně, můžu být disciplinovaný až díky rovnovážnému stavu. Pozorný čtenář asi postřehl ten paradox.

Na poslední týden v lednu jsem si naplánoval Jógový pobyt na Sv. Kateřině a spojil jsem to s dalším měřením a konzultací s Dr. Suchánkem. Odjel jsem klasicky vlakem R 664 Rožemberk. Tady první velká změna, tento spoj měl stevardku. Jak mi řekli moji dva spolucestující, kteří pařili Civilizaci cestou do Českých Budějovic, už je to na tomto spoji asi tři měsíce. Využil jsem jejího mobilního stanoviště a koupil si ještě jednu láhev vody a čerstvou italskou kávu v Jihlavě, abych měl po obědě svůj kofeinový shot. Inspirován spolucestujícími jsem si zahrál taky Civilizaci, protože vagón dokonale stínil mou GPS na telefonu.

Metabolic Balance oběd na cestáchMetabolic Balance oběd na cestách.
Při této třetí Metabolic Balance návštěvě jsem místo pokoje 306 dostal 312, ale jinak bylo vše při starém. Pokoj byl na opačné straně, tak jsem párkrát šel špatným směrem než jsem tu změnu vstřebal. V pátek večer jsme zahájili první lekcí jógy s Kristýnou. Na józe jsem nebyl, ani nepamatuji. Největší problém se ukázala třísla, ale proto jsem tady a každým opakováním se to snad zlepší. Ukázalo se, že specialita Kristýny jsou zápěstí, správně podotkla, že většina tráví u PC hodně času a tuto důležitou část těla zanedbáváme. Kliky na hřbetu dlaně s prsty dovnitř jsem si však netroufl pokoušet. Méně je někdy více a král musí myslet na zítřek. Nemělo to žádné trvalé následky, spíše naopak. Zajímavé. Měl bych ty cviky dělat každý den, jako prevenci, za pokus to stoji a třeba přední dřep s osou nebude takové utrpení.

Lednový Metabolic Balance stůl na Sv. Kateřině byl bohatý, celkem nás tu sedělo 13 včetně mě - většinou nové maso do mlýnku, jako já s Blankou a Pavlou v září. První den měli brambory.

Dopisují tento příspěvek až 23. dubna, tehdy byl ještě svět v pořádku. Co si z konce ledna ještě pamatují?

Uteklo to jako voda, asi nejvíce mi utkvěl v paměti Nordic Walking s Danem, protože byl sníh. Přesně takové množství, aby se řeklo, že sníh byl, ale zase né tolik, aby se dalo jít na běžky. Konzultace s Dr. Suchánkem proběhla hladce. Vše bylo v pořádku a domluvili jsme se na poslední 4. konzultaci v rámci projektu za tři měsíce. Závěr byl nic neměnit.

Po návratu ze Sv. Kateřiny jsem navštívil ještě jednu přelomovou událost. Ve Zlíně se konala přednáška o zdravém životním stylu Margit Slimákové. Margit jsem blíže neznal a ocitl jsem se tam vlastně náhodou díky kamarádce, která mě před půl rokem zlanařila. Pokud bych to měl shrnout:

  1. Najděte si svého farmáře.
  2. Najděte si svého pekaře.
  3. Najděte si svého řezníka.
  4. Neskočte na každou módní věc, která se objeví v médiích.
  5. Poslouchejte své tělo.
Zatím jsem si našel svého pekaře a přesedlal na celozrnný žitný chleba z kvásku. Je to úplně jiná liga, než balené chleby, v kterých je droždí.

Žádné komentáře: