26. listopadu 2015

Hledání rovnováhy

Příspěvek byl psán někdy v září, ale nedopsal jsem to tehdy, chtěl jsem se k tomu vrátit, ale nějak uběhly dva měsíce.

Když nejsem v rovnováze, nejsem v pohodě. Když nejsem v rovnováze nemám žádnou disciplínu. Nedokáži se dostat do tvořivého flow. Dnes jsem ráno vstal a věděl, že to nebude dobré. Čekal mě v 6:30 trénink a věděl jsem, že to nebude ono. Chybu jsem udělal den před tím, platí zde, že ráno je obrazem předcházejícího dne. Přežral jsem se nesmysly a špatně regeneroval po pátečním tréninku. Můj slon se dokonale urval ze řetězu. Naštěstí můj trenér to na mě poznal, a raději jsme po pár minutách trénink scratchovali a dostal jsem týden na přemýšlení, abych našel ztracenou motivaci, v mém případě rovnováhu.

Jak se dostat zpět do rovnováhy?
Potřebuji se soustředit na malé krůčky. Základem bude životospráva s vydatným spánkem. Budu si hlídat = plánovat a připravovat jídlo. Úzké místo dne je večer. Zkusím si připravit večerní rutinu a jít podle ní.

Good Night Routine Ukázka, jak může vypadat večerní rutina. [getSNAZZY]

Co mi teď nejde?
Je potřeba mít opět radost ze stávání ráno. Býval jsem ráno kreativní a nabitý energií, těšil jsem se na raní běh nebo do fitka. Jeden z důvodů může být, že už není ráno takové světlo a že je to přirozená změna biorytmu. Každopádně nemůžu ani vidět kolo, na které jsem téměř denně jezdil přes léto na kole do práce. Taky z běhání nemám poslední dobou vůbec radost. Buď mě bolelo něco po tréninku nebo jsem neměl vůbec chuť.

Proč jsem přestal mít radost z běhání?
Chirunning je skvělá věc, ale člověk se musí vyběhat. Napřed běhat pomalu, aby pak mohl jeden běhat rychle. V tomto jsou tréninkové plány kontraproduktivní. Mam běžet rychlostní intervaly, když to bolí a je to na sílu? I stanovit si cíl v nějakém závodu a čase byl nakonec zhoubný, protože jsem běžel, ne když jsem byl připraven, ale když nastal den v kalendáři.

Proč se mi nedaří regenerovat?
Strava, strava a spánek.

26.11. 2015 ve vlaku na cestě do Prahy
Když čtu to odhodlání, co jsem měl v září a zjistím, že jsem o dva měsíce o moc nepokročil ... vlastně pokročil. Malými krůčky se pár věcí zlepšilo, začínám se opět dostávat do zpět do hry. Když se podívám zpět, tak jsem zřejmě natolik vychyloval kyvadlo na jednu stranu, že si to chtělo vybrat a kompenzovat. Byl jsem nemocny, zmatený a nedokázal se vzpamatovat. Změnila se hra a já jen musel přijít na to, jak se hraje. Dnes mám třetí den, kdy mám v hlavě pořádek a snad si dovedu pohlídat stravu, je to jen otázka volby, co si koupím, vybrat si lze vždy a jak říká Cameron Diaz: "milujte svůj hlad".

Žádné komentáře: