1. března 2013

1

Toffife sezranoNe vždy vyhráváme, ale o to více, se můžeme poučit pro příště. Vydrželo, něco přes 24h. Řekněme, že v dané situaci nebyla oběť zbytečná.
Začnu něčím, co se nepovedlo. Zkusil jsem opakovat experiment s pralinkami na něčem daleko více přitažlivém - Toffifee. Koupil jsem si je po škole v neděli večer.

Už od pátku jsem věděl, že mě čeká v práci inspekce bezpečnosti práce. V pondělí odpoledne jsem z bezpečákem procházel 3h papíry a vypisoval, co vše je ještě potřeba doladit, aby vše šlo hladce. Dost mě to celé dostalo. Ne proto, že bych to flákal, ale proto, že jsem za ty roky polevil. Míval jsem vše v nejlepším pořádku v souladu s platnou legislativou. Ovšem časem jsem se nechal zviklat volnější přístupem svých kolegů z ostatních firem, kteří však mají kancelářský provoz a nechodí jim kontrola každoročně jak mě. Večer jsem šel plavat, ale vůbec mi to nešlo a nebavilo mě to. Štvala mě taky, že jsem kvůli inspekci musel zrušit úterní služebku do Prahy na pracovní skupinu ECR. Tak jsem si v hlavě srovnával, co vše musíme v úterý ještě na středu připravit a zajistit. Po hodně dlouhé době jsem si vytvořil naprosto zbytečný a umělý stres. Musím se zpětně omluvit Kačce, že jako sparring partner jsem ten den stál za houby a jít plavat na Teslu byl hodně blbý nápad. Lužánky jsou prostě nejlepší, jen tam chybí sauna. Tečka na závěr pondělí byla, že padla oběť v podobě zmíněného Toffifee. Aspoň jsem se uklidnil a v klidu usnul.

Zmíněna středeční inspekce pak už běžela hladce. A tak jsem večer zašel do kina na Silver Linings Playbook (já dávám 100%). Viděl jsem to už potřetí, před tím 2x na PC (bez titulku a pak s titulky). Vůbec jsem se nenudil. Díky profesionálním titulkům jsem chytil další významy a zcela novou perspektivu příběhu. Film mi připomíná slavný Volný pád s Michaelem Douglasem, taky jej můžete vidět vícekrát a vždy najdete něco nového. Vlastně motto filmu: "Every cloud has a silver lining" je mottem pro můj celý týden. Kdybych měl napsat, za co se tento týden stydím, tak to nebude, že jsem to Toffife snědl, ale že jsem si celou situaci vůbec připustil k tělu. Excelsior! Příště to chce více profesionality a odstupu.

btw.: Co znamená v názvu filmu "Playbook" vysvětluje Franta Fuka ve své recenzi (70%), kterou jsem zaslouženě oflattroval.

Sen

Co chce asi podvědomí sdělit, když se mi zdá takový podivný sen. Sedím na břehu brněnské přehrady. Voda je průzračná a jsou v ní vidět ryby. Najednou se pod hladinou objeví krokodýl, který vyskočí na břeh a očuchává mě za krkem jako pes. Pak jsem se probudil a kroutil hlavou, co je tohle za ptákovinu.

Fitbit: monitoring spankuJak jsem spal, než mě probudil ten podivný sen. Šel jsem spát brzy (20:00) a vstal asi 10min před tím než mi začal zvonit budík.

Žádné komentáře: