Jelikož jsem na sladkém závislý psychicky i fyzicky, šel jsem po stopě dál.
Cesta na zvládání závislostí by měla byt tedy řešitelná úpravou biochemie mozku, a to dostupnými potravinovými doplňky. V knize The Diet Cure autorka radí, jak zatočit s chutí na sladké, škroby a alkohol: [ROSS, 2012:ch9].
"Pokud je vaše chuť na sladké spouštěna poklesem hladiny cukru v krvi (hypoglykemie). L-Glutamin by měl během jednoho dne tyto chutě utlumit. 1000mg L-Glutaminu 3x denně mezi jídly je obvykle dostačující."
Hlavní výhody suplementace L-Glutaminu: [HOMEGYM, 2012]
- maximalizaci svalových přírůstků s minimálním podílem depotního tuku
- dokáže významně ovlivnit sekreci růstového hormonu,
- stabilizuje hladinu cukru v krvi,
- pozitivně reguluje množství vody ve svalové buňce, čímž přispívá ke zvýšení tělesné hmotnosti.
Nezbytnost glutaminu pro lidský organismus poprvé veřejně demonstroval v roce 1930 Dr. Krebs, který byl uznávaným odborníkem na metabolické pochody a proslul objevem cyklu kyseliny citrónové (od té doby známého jako tzv. „Krebsův cyklus“). Jenže ještě dávno před tímto stěžejním objevem objasnil také jiný jev - cyklus kyseliny močové (urea), v němž hraje klíčovou roli právě glutamin. Doktor Krebs byl prvním vědcem, který předvedl světu schopnost přenosu dusíku pomocí glutamátu, glutaminu a alfa-ketoglutarátu (a-KG). Účinky glutaminu během metabolismu dusíku ho silně překvapily, dokonce prohlásil, že většina aminokyselin má mnoho důležitých funkcí, glutamin je ale tou nejuniverzálnější. [LUKÁŠ, 2005]
Některé vedlejší efekty užívání L-Glutaminu: [LUKÁŠ, 2005]
- omezuje touhu po sladkostech
- zvyšuje imunitu
- snižuje chuť na alkohol
- snižuje stav úzkosti
- zlepšuje spánek
- stabilizuje činnost prostaty
Žádné komentáře:
Okomentovat