16. července 2013

Seriály na léto 2013

Každý, kdo by rád uměl anglicky, by si měl najít seriály v angličtině, které bude pravidelně sledovat. Není nic lepšího než je sledovat pravidelně krátce po premiéře a klidně bez titulků nebo si počkat ještě den na titulky od mnoha nadšenců, kteří to mají jako koníček. Neznám zábavnější způsob jak se udržovat v kontaktu s jazykem a cvičit ucho než mít každý den v týdnu aspoň jeden díl seriálu v originále, kterého se nemůžu dočkat.

Seriál Under the DomeSeriál podle knihy Stephena Kinga, který je současně výkonný producent seriálu. Malé městečko v americkém Maine se najednou ocitne odřezané od zbytku světa obrovskou kupolí. Přeživší obyvatelé nevědí, proč a jak k tomu došlo, a zjevně to neví ani armáda zkoumající kupoli z vnější strany. Kupole je bez otvorů, lze tedy očekávat zhoršení vzduchu, tenčící se zásoby vody a potravin, spotřebování energických zdrojů a rozrůstající se paniku. Když k tomu přičteme množství tajemství stálých i nových nucených obyvatel a politika s diktátorskými sklony, atmosféra v kupole je skutečně výbušná. [více na Edna.cz]
  1. Dexter (čsfd 89%) ... běží poslední 8. série této unikátní kriminálky. Seriál si drží dlouhodobě vysokou úroveň a nesklouzává do rutiny ani do něčeho, co nelze snadno popsat a stalo se závěrem Dr. House. Seriál neustále překvapuje něčím novým, i když tento úvod série mě zatím nevtáhl stejně jako ty předchozí. Tip: velmi vysokou laďku nasadil i nový seriál v podobném duchu, jehož první série již byla odvysílána - Hannibal (čsfd 84%)
  2. Under the Dome ... (čsfd 72%) nový seriál podle předlohy Stephena Kinga. Tajemno, americké maloměsto a omezené zdroje a prostor. Něco mezi Lost a Pánem much. Angie možná budete znat jako Cassie z The Secret Circle (čsfd 58%), ale její dějová linka s Juniorem je poněkud otravná. V knize se to odehráva trochu jinak.
  3. Suits ... (čsfd 89%)první epizoda 3. série 17. července začíná. Skvělý seriál z právnického prostředí se zajímavou zápletkou. Tady nic nevybuchuje, tady se mluví.
  4. Masterchef US ... (čsfd 88%) americká reality show o vaření amatérských kuchařů s Gordonem Ramsey a jeho dvěma kolegy. Zapomeňte na trapný pokus na Nově a Markýze nebo kde to běželo na Slovensku, tohle je jiná liga.
  5. Hell's Kitchen US ... (čsfd 67%) další Gordon Ramsey a další vaření, tentokráte profíci bojují o místo šéfkuchaře v jedné z Ramseyho restaurací v Las Vegas. Zajímavá sociologická studie týmové spolupráce.
  6. Strike Back ... (čsfd 80%) seriál pro kluky o šikovných chlapcích ze Section 20 (UK). První díl čtvrté série bude mít premiéru 9. srpna. První série byla nepřekonatelná díky Thorinovi Pavézovi (Richard Armitage), ale jelikož je plně nasazen v Hobittovi, další série jsou přeobsazeny, ale pořád to stojí za to.
Některé seriály mě již přestaly bavit a nějak jsem nenašel důvod v jejich sledování pokračovat, ale první pár sérií většinou stoji za podívání:
A co je skvělé ke sledování seriálu? Poslouchat podcasty o seriálu následující dny po odvysílání a znovu si připomenout atmosféru a poslechnout si spekulace a případně detaily, které mi unikly při sledování.

Žádné komentáře: